Genel

Beton Görünümlü Masa Nedir? Özellikleri ve 2023 Fiyatları

beton-gorunumlu-masa-4

Beton görünümlü masa en başta bahçe dekorasyonu için harika tercihler oluştursa da yaşam alanı içi kullanımı da çok uygundur. 2023 iç ve dış dekorasyon trendlerinde de durum bu şekilde geçerli. Ayakları ahşap ya da metal materyaller kullanılarak oluşturulurken en tepesi beton bir tabakadan oluşur. Eskinin zanaatı yeninin de çağdaş görünümünü alan bu ürünler ile evinizde yeni bir tarz oluşturmak ister misiniz? Cevabınız evet ise tam da size hitap edecek kapsamlı bir yazı oluşturduk. Sonuna kadar okumanız fikir sahibi olmanız açısından önemli.

beton-gorunumlu-masa-1

Beton Görünümlü Masa

Beton Görünümlü Masa Nedir?

İç ve dış mekanların dekorasyonuna katkı sağlamak için üretilen, içeriğinde de fiber çimento materyali kullanılan masalara beton görünümlü masa denir. Ayakları kimi zaman beton olabileceği gibi bazen de ahşap ya da metal olabilmektedir. Her türlü tasarımı bir el işçiliğinden çıkar. Kullanılan ürün sadece bir masa değil, bir sanatsal figür özelliğine sahiptir bu yüzden. Gerek ahşap ayakları gerekse de beton tabakası %100 insan ve doğa dostudur.

Beton görünümlü masa ürünlerinin ayak kısımlarında yoğun olarak akasya ahşabı tercih ediliyor. Bu ahşap türü gerek suya dayanıklılığı gerekse de aşınmaz yüzeyiyle kullanıcıların beğendiğin bir durum ortaya çıkarıyor. Beton görünümlü denmesinin sebebi ise masanın tamamen betondan oluşmaması. Yani ayaklarında beton harici maddelerin kullanılıyor olması. Eğer ayak kısımları da beton ham maddesinden üretilmiş olsaydı zaten bu defa ismi beton masa olacaktı. İki ürün arasındaki temel farkı bu şekilde bilmeniz yeterli olacaktır.

beton-gorunumlu-masa-2

Beton Görünümlü Masa

Beton Görünümlü Masa Nasıl Olur?

Diyagonel desteklere sahip olan beton görünüme sahip masalar, FSC sertifikalı ahşaplardan üretildiğinden en iyi ürün olarak kabul edilir. Üst kısım oval, yuvarlak, kare, dikdörtgen olur. Alan stiline göre bu saydıklarımızdan biri seçilebilir. Temel bilgileri şu şekildedir:

 • Malzeme: masa plaka kısmı poli çimentodan ayakları ise ahşaptan olur.
 • Ölçüler: Farklı ölçüleri bulunsa da ideal hacmi ortalama 200 x 77 x 95 cm olarak kabul görür.
 • Ağırlık: Ürünlerin ağırlığı boyutuna göre değişir. Ortalaması ise 70 ila 120 kilo arası olmaktadır. Kolay taşınabiliyor.

Bu ürünlerin nakliye sorunu yoktur. Kargo ile hızlı ve sorunsuz teslimat seçeneklerimiz var. Ürünler kargo ile demonte şekilde adresinize iletilir. Mekanda monte işlemi yapılır. Kendinizin de monte yapabileceği basitliğe sahip bir süreç. Ama talepte bulunduğunuzda uzman ustalarımızı da bu konuda adresinize yönlendiriyoruz. Dekorlim markası tüm beton görünümlü masa ürünlerini kendisi üretiyor. Özel işçilik ve en kaliteli malzemeler kullanılıyor. Nakliyede de hızlı ve güvenilir bir seçenek sunuluyor. Tüm yönleriyle beton görünümündeki masa siparişlerinizi bizden vermek size avantaj vermektedir.

Beton Görünümlü Masa Özellikleri

Beton modası yeni yeni ülkemizde popülerlik kazandığı için özellikleri henüz istenilen seviyede bilinmiyor. Avantajları öğrenildikçe de kullanım sıklığı artıyor Türkiye’de. Beton mobilyalar hantal, ağır değil. Hafifletilmiş bir teknik uygulanıyor ve taşıma süreci oldukça basit. Bir beton masayı rahatlıkla 2 kişi taşıyıp yer değişimi yapabilir.

Sadece beton görünümünde masa satın alabilirsiniz. Etrafına ahşaptan ya da beton sandalyeler ile kombinleyerek bahçenizde şirin bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Bu zarafeti hak ediyorsunuz. Çünkü yaşam alanı sizin huzuru aradığınız, konforu talep ettiğiniz yegane bir yer. Gün içerisindeki stresi ve yorgunluğu en iyi evinizin bahçesinde ya da iç kısmında atabilirsiniz. Beton masaları denemenizi tavsiye ediyoruz.

Beton görünümlü masa ürünlerinin özellikleri ve avantajları:

 • Açık alanlarda kullanıma uygundur. Hava koşullarından etkilenmez. Masa tabakası ve ayakları bu parametreye göre özenle üretilmektedir.
 • Fiber çimento teknolojisi uygulandığı için dış darbelerde ahşaba göre x 5 kat daha fazla direnç sergiler. Çizilme ya da çatlama yapmaz kesin olarak. Ezcümle, sağlam bir bahçe masası istiyorsanız doğru ürünü inceliyorsunuz.
 • Açık havada kullanıldığı için UV ışınlarına karşı dayanıklı oluşu kayda değer bir özelliktir kullanıcısı için.
 • Su geçirmez. Yağmurun şiddeti ne olursa olsun uzun seneler sudan etki etmeyen bir kullanım yakalamanızı mümkün kılar.
 • Cila istemez. Kullanım sırasında ekstra bir bakım yaratmaz. Bu da maliyet ve zaman konusunda kullanıcısına tasarruf ettirir.
 • Bugünün en uyumlu ve şık mobilya türüdür. Alan tasarımına bir işçilik bir zarafet sunar. Hangi stilin içine konarsa konsun oraya adaptasyonu mümkündür.

2023 Beton Görünümlü Masa Modelleri

Beton görünümlü masa modellerini tek başlarına bahçenizde değerlendirebileceğiniz gibi farklı beton mobilya ve aksesuarlarıyla da kombinleyebiliyorsunuz. Beton saksılar, beton masa tablası, beton sandalye ve beton sehpalar en güzel kombinleme ürünleridir. Bahçe masalarında farklı malzemeden ürünler üretiliyor. Fakat birçoğunun özellikleri açık alan kullanımında yetersiz kalabiliyor. Plastik ya da ahşap bir masanın ömrü az olur. Yağmur, fırtına ve diğer dış etkenler kolayca zarar verebilir bu ürünlere. Lakin beton masalar öyle değildir. Yüzeyi zaten beton olduğu için %100 dayanıklılık esasıyla kullanılır. Ayakları için de tercih edilen Akasya ağacı, doğadaki en sağlam ve güçlü ağaç türü olarak bilinir.

2023’te beton görünümlü masa model listesi:

 • Beton görünümlü modern masa tasarımları
 • Beton görünümlü şık masa tasarımları
 • Beton görünümlü büyük boy masa tasarımları
 • Beton görünümlü orta boy masa tasarımları
 • Beton görünümlü küçük masa tasarımları
 • Beton görünümlü bahçeye özel masa tasarımları
 • Beton görünümlü ev içi masa tasarımları

Villa bahçesine, ev içine, ofis alanlarına, restoranlara ve masa ihtiyacı olan her türlü alana Dekorlim ustalarının kaliteli ellerinden çıkma beton görünümlü masaları tercih ediniz. Sipariş için 0 531 624 89 12 numaralı telefon ve WhatsApp hattımızı ya da mail adresimizi kullanınız. Site üzerinden form doldurarak taleplerinizi bize iletirseniz mesai saatleri içerisinde ekiplerimiz size hemen dönüş yapar.

beton-gorunumlu-masa-3

Beton Görünümlü Masa

Beton Görünümlü Masa Fiyatları 2023

Beton masa pahalı değil. Beton görünümlü masalar da aynı şekilde uyguna satılıyor. Tek bir fiyat tarifesi olmasa da ortalama rakamlar aşağı yukarı bellidir. Ebat net söylenirse doğru fiyat hemen iletilir. Renklendirme hizmetinden de ekstra bir ödeme alınmaz. Peki ama 2023 yılında beton görünümlü masa fiyatları ne kadar oldu? Bütçelerinizi hazırlarken aşağıda fikir amaçlı verdiğimiz listeyi inceleyin.

2023’teki beton görünümlü masaların fiyat listesi:

 • Küçük boy beton görünümdeki masanın 2023 fiyatı – 1,500 TL ile 2,500 TL arasında
 • Büyük boy beton masanın 2023 fiyatı – 2,500 TL ile 3,500 TL arasında
 • Büyük boy beton görünüme sahip masanın 2023 fiyatı – 3,500 TL ile 4,500 TL arasında

Ucuza Beton Görünümlü Masa

Ucuza beton görünümlü masa olmaz. Çünkü belli kalitede bir ham madde ve işçilik gerekir bu tür modelleri üretebilmek için. Günümüzde ucuza satan yerler olsa da bunların gerek beton tabakasının gerekse de ayak ahşaplarının kalitesi sorgulanmalıdır. Bir kere alıp en iyisine sahip olmanız tavsiyemizdir. Çok uzun seneler bahçenizde yer edinecek bu ürünleri satın alırken kalite parametrenizi öne koyun. Dekorlim iyi günler diler.

 

İlginizi çekebilir: Beton Masa Tablası Nedir? Özellikleri, Çeşitleri ve Fiyatı